Na volné noze

9. Na volné noze: Bojím se vydělávat hodně peněz

Mám pocit, že s novými vlasy vzniká i touha napsat nový článek. Taky jsem mrkla na datum a… ehm, je 5.6.2021 a poslední článek je z 5.11.2020. No tak aspoň se to dá snadno spočítat… 🙂

Už dřív jsem si říkala, že napíšu něco novýho, převratnýho, ale pak si vždycky přečtu poslední díl mé série na volné noze, a zjišťuji, že nic nového ani převratného se u mě neděje. Naopak se v březnu konalo velké déjà vu.  A opět paradoxně v můj prospěch (heleďte, já v tom, co se děje, opravdu nemám prsty, fakt ne! 🙂 )

Březen byl totiž mým finančně nejlepším měsícem EVER. Pracovní listy se prodávaly, peníze na účtu přibývaly a já si jen říkala: “Bože, kam až to ještě zajde?!”

A o tom bych se teď ráda zmínila:
  1. “Se prodávaly”
  2.  “Kam až to ještě zajde?”
Bod č.1 “Se prodávaly”

Možná už víte, že mimo hlídání+doučování dětí a dvou až třídenní práci v miniškolce, mám taky svoji vlastní školku online. Píšu tam články (tady bych taky potřebovala zlepšit frekvenci psaní), tvořím a prodávám pracovní listy, diář a kartičky pro paní učitelky (vše v pdf) a spravuji FB skupinu Do školky s úsměvem + FB stránku Školka online.

Jak funguje online prodej?

Nejdříve něco vytvořím, pak nahraji soubor do systému, vše propojím s webem a objednávky už můžou chodit 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Vše online, i když spím, bdím, jím nebo jsem v jiné “práci.”

Aby “se to prodávalo”, musím pro to dělat mnohem víc. Především být aktivní na sítích, odpovídat na emaily (někdy i telefony), číst komentáře, posílat svoje emaily a taky dávat obsah zdarma.

Takže když to tak shrnu, je to občas práce, jak na kostele. Přesto… je to přesně to, co mi vyhovuje. A vím, že někdo (že tati :)) by z toho zešílel. A pořád platí to, že to můžu dělat kdykoliv a odkudkoliv chci.

Práce kdykoliv a odkudkoliv

Jasně i tohle je trošku zavádějící, protože poslední rok, jsme si kaváren moc neužili a den taky není nafukovací. Někdy přijdu ze školky a následného doučka domů utahaná a večer ještě řeším emaily, dotazy, tvořím obsahy, sdílím… A pořád v tom hledám nějaký balanc.

Pomalu zjišťuji, že akorát střídám fáze workoholik/”lemra líná” 🙂

Když tě to baví, není to práce

Jenže ono, když vás něco fakt hodně baví, tak si pak snadno myslíte, že vlastně nepracujete. Ale když se ohlídnete za sebe (a v ideálním případě se vám to zobrazí i na účtu), tak vidíte, že se to všechno zkrátka “samo nestalo.”

Koukám, že jsem se nějak rozepsala 🙂 Ale bod dva sem ještě dám.

Bod č. 2 “Kam až to ještě zajde?”

Kam až to ještě zajde? A tím myslím výši výdělku. Nikdy by mě nenapadlo, že právě tohle mě napadne. Že budu mít v hlavě nějaký limit, co je ok a co už je moc. Ano, čtete dobře. Fakt jsem si pomyslela “tyjo a není to už moc?”

Můj plat ve školce

Když jsem pracovala jako učitelka ve školce na plný úvazek, měla jsem plat v rozmezí 16 – 18 tisíc. Teď už jsou ty platy učitelů zase lepší, ale tohle byla moje pozice a já byla v rámci možností spokojená. Unavená, ale spokojená 🙂 Takže jsem si nějak zažila představu/pocit nebo já nevím co, že můj měsíční výdělek okolo 20 tisíc je v pořádku.

Samozřejmě, že si většina z nás přeje mít víc peněz. Já si to taky přála. A proto jsem skoro při každém zaměstnání dělala ještě “něco bokem”. Není to tajný 🙂 Hlídala jsem děti v rodinách a taky postupně tvořila svoje online podnikání.

Zasloužím si to?

Letos v březnu se mi prodeje rapidně zvýšily. Byla jsem hodně aktivní, pořád jsem pracovala a částka na účtu rostla. Už v půlce měsíce jsem dávno překonala ten svůj limit.

Byla jsem šťastná, to jo. Ale taky jsem začala pochybovat. Jestli už to není moc, kam až se to vyšplhá a taky… jestli si to zasloužím. Vždyť je to jenom online. Vždyť se to přece děje samo.

Vidíte a to jsem si myslela, že nemám do článku nic novýho a převratnýho 🙂  Akorát mě nepřestává překvapovat, jak se mi děje přesně to, co mnozí zkušenější (online) podnikatelé taky zažili.

Pro dnešek už se loučím, mějte se krásně.

Jana

P.S. Téma hojnosti teď ke mně proudí ze všech stran. A to jsem si dřív vždycky říkala: Proč by si někdo proboha blokoval hojnost? Všichni po ní přece toužíme, ne? Tak vám přeji otevřenou náruč k přijetí toho nejlepšího, co si přejete.

P.S.2 Rozhodně se netopím v milionech, jen aby bylo jasno :-)) Každý máme jinou představu o tom, co je hodně a tuším, že pro mnohé, je to moje číslo směšné. Už jsem slyšela i názor, že pokud vyděláváte pod milion ročně, tak to není podnikání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *