Ze života

Návod na to, jak si správně přát

Někde se říká, že si to největší přání máte nechat pro sebe, protože když se řekne nahlas, jeho splnění bude v nedohlednu. Znáte to přece při sfoukávání narozeninových svíček. „Něco si přej, ale nikomu to neříkej.”

 

V knihách je to naopak

No a pak si přečtete nějaké motivační knihy nebo články a ty vás ponoukají k pravému opaku. „Jestli se má vaše přání splnit, vyvěste si ho na zeď, ať na něj každý den vidíte.”

A tak si někteří lidé tvoří obrovské „vision boardy” s obrázky a texty svých velkých snů. Tyto nástěnky přání si dají na viditelný místo, kde ho vidí nejen oni, ale i další členové domácnosti nebo návštěvy.

 

Proč si zapsat svoje přání

Já si žádný nástěnky netvořím, i když by mě to asi bavilo. Ale na začátku novýho roku si vždycky napíšu svoje přání do deníku. Často jsem pak překvapená, kolik se mi toho splnilo. Je to dobrá věc přesně pro chvíle, kdy si během roku myslíte, že se vám nic nedaří.

 

 

Pobavte se nad tím, jak se mi v létě splnila jedna malá bezděčná myšlenka… ⇒ Pozor na to, co si přeješ

 

Jak si správně přát

podle stejnojmenné knihy Pierra Franckha

 

 1. Svoje přání správně formulujte – místo „chci být šťastná,” řekněte „jsem šťastná” (v první formulaci by vám Vesmír poslal jen to chtění)
 2. Vynechejte „ne” – takže žádné „nechci, aby…” (Vesmír zápor neeviduje, takže vám pošle přesně to, co nechcete. Pamatujete na školu? „Hlavně ať si nevytáhnu otázku číslo 13…”)
 3. Přání si napište – záleží na vás, jak to pojmete, jestli ve velkém (vision boardy) nebo jen tak pro sebe do deníku
 4. Předem za svoje přání poděkujte, jako by už se vám splnilo – vděčnost plnění urychluje
 5. Věřte, že se vám vaše přání vyplní – to je možná na tom to nejtěžší, ale je to opravdu zásadní
 6. Všímejte si „náhod” okolo sebe, přání k vám může přijít oklikou

 

 

Až si budete přát…

 

„Když si něco přeješ, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“ Paolo Coelho

 

Vesmír přání plní, ne že ne. Jen jsem až letos pochopila, že funguje stejně jako muži.

 

Vesmír totiž N E R O Z U M Í náznakům 🙂

 

Jako příklad uvedu svoje vlastní přání. Letos jsem si opravdu moc a moc přála, abychom už byli tři. Nosila jsem toto přání v hlavě a šli jsme mu naproti.

A co nám poslal Vesmír? Nastěhoval se k nám asi na měsíc kamarád v nouzi. No byli jsme sice tři, ale úplně jinak než jsem myslela 🙂 A to je právě ono. Takže žádné náznaky. Řekněte (si o) to narovinu.

 

Extra tip: Co dělat, když se vaše přání neplní

 

Jaké je vaše přání pro rok 2019? Napíšete mi ho nebo si jej necháte pro sebe? Ať tak či tak, přeji vám, aby se vám splnilo 🙂

 

2 Comments

 • Petr

  Dekuji za vypsane kroky. Potreboval bych pomoct s formulaci sveho prani prosim, aby to bylo ono. Jak presne mam na listecek napsat, ze si preji zmenit nejaky povahovy rys? Dekuji

  • Jana Pernicová

   Dobrý den Petře, děkuji moc za váš komentář. Víte, ona ta motivace a chuť na sobě něco změnit musí jít z vás, zevnitř. Vědět PROČ chcete něco změnit a pak na tom každý den pracovat. A pokud si chcete pomoci nějakou afirmací, pak se doporučuje začít větu v přítomném čase, jako by už to bylo. Přeji vám hodně trpělivosti a laskavosti k sobě samému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *