Ze života

Co dělat, když se vaše přání neplní?

Bylo nedělní odpoledne a já se zaposlouchala do písniček Tomáše Kluse a pomyslela si: „Kdyby měl někdy brzo v Brně koncert, tak určitě půjdu.“ Mrkla jsem na net a hele, zítra bude tu! Je to fakt možný? To si jen tak něco pomyslím a ono se to splní? Zdá se, že ano.

Někdy je vaše přání vyslyšeno opravdu hodně rychle. Hned jsem nadšeně napsala kamarádce, aby šla se mnou. Nojo jenže ona zrovna zítra nemůže. Ach jooo. Co teď? Mám tam jít sama? Nebo se narychlo shánět po nějakém doprovodu? Nebo tam nejít?

Jak byste se rozhodli vy? A jak jsem se nakonec rozhodla já? Prozradím vám to už teď. Šla jsem. Sama. A bylo to úžasné. 🙂 Překonala jsem takový ten divný pocit jít někam sama. Nejsem na to moc zvyklá. Ale řekla jsem si:

 

„Do Anglie jsi taky jela sama, tak přece zvládneš jít sama na jeden koncert.“

 

A víte, co? Bylo to osvobozující. Udělat jen tak něco sama pro sebe. Došla mi jedna důležitá věc. Nemusím být závislá na ostatních. Nemusím se rozhodovat podle toho, jestli ta ne/může nebo ten ne/chce. Prostě jsem tam toužila jít, objevila se příležitost a já ji využila. A tak se mi velice rychle splnilo moje přání.

Takže teď už víte, že když si něco přejete, začnou vám najednou do cesty přicházet příležitosti, impulzy a možnosti, jak si své přání splnit. A je jen na vás, jestli je přijmete, nebo odmítnete.

 

„Cokoliv si přeješ, napiš na papír…“ Tomáš Klus (píseň Přeju Ti)

 

Vaše přání se Vám stále neplní?

Možná máte nějaké přání, hodně na něj myslíte, ale pořád se neplní. Na jedné straně víte, že když si něco přejete, máte na to myslet. Na druhou stranu možná taky víte, že není dobré na tom přání lpět. Prostě vyslat své přání a čekat, dívat se okolo a vidět příležitosti. Ale přesvědčte jen tak svoji hlavu, že „na tom nebudete lpět.“ Jéé jak já znám i tuto situaci.

 

„Taky jednou napiš, co přeješ druhým…“ Tomáš Klus (píseň Přeju Ti)

 

A tak jsem se rozhodla použít jinou strategii. Shodou okolností jsem měla jedno stejné přání s dalším člověkem, na kterém mi hodně záleží.  Řekla jsem si, že když to přání zatím nevychází mně, budu to přát tomu druhému. Taky jsem si to napsala. A jsem moc ráda. Protože víte, co se stalo? Ten člověk mi za čtrnáct dní volal, že jeho přání se již splnilo. Woooow!!! 🙂 Takovou sílu může mít myšlenka.

 

Věřím na motto: Přej a bude ti přáno.

Taky věřím na toto: Dej a bude ti dáno.

 

A tak vám tu dám jeden malý dáreček. Poslechněte si píseň Přeju Ti z (velmi) živého koncertu Tomáše Kluse v Brně 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *