Ze života

Kde hledám odpovědi?

Tak schválně. Co děláte, když si s něčím nevíte rady? Když se potřebujete rozhodnout a nevíte jak? Ke komu směřují vaše první kroky? Představte si, že se rozhodujete, do jaké práce nastoupíte. Rozum vám říká něco jiného než vaše srdce. Dělat co vás baví s rizikem nižšího příjmu nebo vzít „jistotu” za slušný plat? Ale co když vás ta práce bude ubíjet? Co když vám to za ty peníze prostě nebude stát? A pak v sobě uslyšíte slabý hlásek, který vám pošeptá jednu odvážnou myšlenku.

 

A co když se ti podaří uspět v tom, co miluješ?

 

Dovedete si to aspoň na chvilku připustit? Nebo na vás hned útočí váš rozum slovy: „No ty ses zbláznila! Nebuď  naivní a vrať se nohama na zem.”

 

Čtu horoskopy

Přiznám se, že já často hledám odpovědi v knihách, článcích nebo u rodiny. Občas pročítám horoskopy a doufám, že mi odhalí budoucnost. Pokud je ta budoucnost příznivá, věřím tomu. Pokud se mi nelíbí, řeknu si… víte co, je to jen horoskop 🙂

Před dvěma měsíci jsem udělala zásadní rozhodnutí. Sešlo se mi více důvodů pro to, abych dala výpověď v práci. No jo ale dejte jen tak výpověď z práce, když nemáte nic jiného. Měla jsem strach. Rozum mi říkal: „Neblázni, co jako budeš dělat?” A srdce na to: „Neboj se, to dáš.”

A víte, co? Já jsem poprvé nešla pro knížku, ani nevolala své sestře, ani jsem se neradila s přáteli. Já jsem jen zavřela oči a představila si, jaký by to bylo. Jak bych se cítila, kdybych odešla odněkud, co mi už neslouží. Co nejhoršího by se mohlo stát. A taky… co kdybych si konečně zařídila život podle sebe…

 

Tak jsem to dala

S podporou svého přítele jsem to rozhodnutí udělala. Je to už skoro dva měsíce a TOLIK se od té doby změnilo. Najednou se mi otevřely nové možnosti. S tolika lidmi jsem se najednou sblížila a tolik nových lidí poznala. A to jsem teprve na začátku. Stále ještě mi běží výpovědní lhůta, která skončí za dva týdny.

Je to pro mě teď období plný protikladů. Na jedné straně loučení, na straně druhé nové příležitosti. Ale já věřím, že s kým se budeme chtít potkat, s tím se potkáme. A možná se s některými lidmi budu vídat častěji. Možná, že s některými se neuvidíme každý den, ale budeme si blíž než dřív. To ukáže čas.

 

Důležité na závěr

Musím vám nutně říct ještě něco. Minulý týden jsem o svém odchodu pověděla jedné úžasné ženě. Objala mě a řekla mi: „Všechno, co hledáš, najdeš ve svém srdci.”

A o tom je tento článek. Takže až se budete rozhodovat, co se svým životem, ať už to budou zásadní otázky nebo jen drobná rozhodnutí, vždycky se zeptejte nejdřív sami sebe. Protože tam je ta vaše pravda. Možná vám ji pak budou chtít někteří vyvrátit. Možná, že to budete vy sami, kdo ji bude zpochybňovat. Zkuste na chvíli vypnout rozum, otevřít se svému srdci a najdete to tam.

 

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho. Pokud k tomu máte co říct, napište mi nebo vložte komentář. Budu se těšit 🙂

2 komentáře

  • Linda

    To je moc pěkný článek. Zrovna něco podobného začínám řešit a do budoucna bych chtěla své zaměstnání opustit a jít jinam do oboru, který mě baví. Už teď nad tím přemítám, tak jak to píše v článku, ale máš pravdu. Nejdříve je nejlepší se zeptat sebe a rozhodnout se tak. Naštěstí, stejně tak jako ty, mám přítele, který mě podporuje, takže to je taky super. Díky za článek, člověk se pak cítí lépe 🙂

    • Jana Pernicová

      Lindi, děkuji za tvoje sdílení. Nápad už máš. Teď ti přeji ODVAHU udělat 1. krok a to je rozhodnutí… Jak už budeš na cestě, tak to půjde. Neříkám, že úplně samo (pořád to budeš ty, kdo to bude řídit 😉 ), ale začnou ti přicházet možnosti, o kterých jsi předtím neměla ani tušení. Ze srdce ti to přeji, protože to opravdu stojí za to 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *