Knihy

Továrna na sny

Víte, jsem tak trochu exot. Nikdy jsem nečetla holčičí romány. Ve třinácti letech jsem objevila deníky a příběhy z druhé světové války a odborné knihy z psychologie. V patnácti jsem k tomu přidala knihy osobního rozvoje. Pak jsem přešla na detektivky a sociologická díla. Dneska to kombinuju.

 

Proto jsem trochu pochybovala o tom, co mi může nabídnout kniha dvacetileté holky, která si říká Anie Songe…

 

 

Já o tom četla, ona to žila

Všechny ty příběhy o velkých a úspěšných lidech, kteří šli za svými sny, jsem měla v malíku. Mohla bych vám odvyprávět, jaký měli začátky, co je v životě potkalo, jak se nevzdali a jak to dobře dopadlo. A teď ve věku 60+ si konečně užívají život, po kterém vždycky toužili…

 

A pak se objevila malá okatá holka, která se se svým přítelem rozhodla nečekat a jít za svými sny do daleké Asie.

 

V jejím věku jsem neměla dost odvahy ani parťáka, který by do toho světa šel se mnou. Takže to, o čem já tehdy jen četla, ona skutečně žila. Zkoušela možnosti, překonávala překážky, bála se i nebála, chtěla to vzdát, ale nevzdala.

 

Továrna na sny

 

Konečně jsem pochopila, že každýmu snu musíme jít opravdu naproti. Sám od sebe prostě nepřijde.

 

I když nám to tak u druhých může připadat, věřte, že za tím stojí úsilí i neúspěch, který není na první pohled vidět. I o tom píše Anie Songe. O nepovedeném nomádění v Chorvatsku, o podivně splněných přáních, o práci v Londýně, o resortu na Bali a o Lukym, se kterým to všechno prožívá.

 

Při čtení knížky budete mít pocit, že jí vidíte do duše. A pak vám možná dojde, že ta vaše vypadá dost podobně.

 

 

Knížka Anie Songe

…vás pobaví

…dojme

…rozesměje

…přiměje přemýšlet

…motivuje

…pozitivně naladí

 

Díky ní pochopíte, že život a plnění snů není o velkých slovech, ale spíš o někdy úplně malých činech a rozhodnutích, který vás k těm snům zavedou.

 

A na konci si řeknete:

Jak to ta holka v tak mladým věku dokázala a ještě o tom umí skvěle napsat knížku?

 

„… uvědomila jsem si, že je úplně jedno, kde na světě člověk je. Že ho neudělá šťastným nic zvenčí, že si to štěstí a lásku nosíme v sobě.” Anie Songe (2016, 154)

 

Knížku Anie Songe si můžete objednat tady ⇒ Továrna na sny Četli jste ji už? Napište do komentáře svůj názor. Budu se těšit 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *