Knihy

100 otázek, na které je lepší se zeptat

Bez obalu. Tak bych popsala knihu Jarka Mikeše 100 otázek, na které je lepší se zeptat. Pokud toužíte stát se digitálním nomádem, živit se blogem nebo tvorbou webových stránek, jste tu na správném místě.

 

„Nikdy si nenechte namluvit, že napsání knížky nezvládnete. A nebuďte sami svou největší překážkou. Nepřesvědčujte se o tom, že vlastně neumíte psát. Neřešte formu. Řešte to, co chcete lidem sdělit. Řešte příběh, který chcete vyprávět.” (Jarek Mikeš, 2018: 187)

 

Možná jste si přečetli pár motivačních knih o tom, jak je skvělé pracovat odkudkoliv na světě. Zalíbila se vám představa nemuset trávit svůj čas v práci, kde jste vázaní pracovní dobou a místem. Nechcete mít nad sebou náladového šéfa, nechcete už dál dělat to, co vás nebaví. Naopak chcete plně rozvíjet svůj potenciál, mít časovou svobodu a finanční nezávislost.

 

Jestli kývete hlavou ano, tak jsme na tom stejně. Motivační knížky jsou super a sama je čtu, miluju a doporučuju. A mnohé mi otevřely oči v tom, že chci žít jinak. Zvlášť, když jsem se narodila do doby, kdy to jde. Díky za to!

 

Má to jedno ALE

 

Je totiž taky potřeba podívat se pravdě do očí.

  • Může mě blog uživit?
  • Jak se stanu digitálním nomádem?
  • Kolik peněz potřebuju do startu svého podnikání?
  • Mám do toho jít spolu se svým partnerem nebo kamarádkou?
  • Můžu si udělat web sama nebo musím platit obrovské sumy firmě?
  • Jak dát o sobě vědět světu?
  • Jak pracovat na dálku?
  • Jak si vydělat peníze?
  • Jakou si říct cenu?
  • A jak se z toho všeho nezbláznit?

 

To je jen část otázek, které se vám můžou promítat v hlavě. Jarek Mikeš jich dostal celkem 344 a z nich vybral 100 nejčastějších, na které se rozhodl odpovědět ve své knize 100 otázek, na které je lepší se zeptat. Najdete mezi nimi i výše zmíněné.

 

 

Nečekejte, že vám bude mazat med kolem pusy a říkat, jak je vše jednoduché a rychlé.

 

Na druhou stranu si díky tomu budete moct udělat reálnější obrázek o tom, jak to celé (digitální nomádství, digitální freelancing a digitální podnikání) funguje a jestli do toho chcete jít nebo si nechat například blogování jen jako koníček.

Ale můžete taky zjistit, že začít podnikat (online) jde v podstatě hned a nepotřebujete k tomu moc peněz ani drahé firmy na tvorbu vašich webových stránek.

 

I když s Jarkem nemusíte ve všem souhlasit, jeho odpovědi pro vás budou minimálně velkým podnětem k zamyšlení. A možná, že při čtení knihy začnete svůj web hned upravovat, nebo si rovnou založíte nový.

 

Mimochodem, je taky fajn, že Jarek funguje online i offline, takže pokud po přečtení knihy, budete mít další otázky, můžete ho kontaktovat tady jsemdigitalni.cz

 

P.S. Jarek je tzv. startovač, má kupu nápadů a rád rozjíždí nové projekty. To je i můj případ. Je to super, akorát bych občas vedle sebe potřebovala někoho, kdo mi pomůže s dokončováním 😉

 

Četli jste knihu? Máte nějaké otázky k digitálnímu nomádství nebo k freelancingu? Napište mi do komentářů, na všechny se budu těšit 🙂

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *