Ze života

4 bonbónky z Festivalu Evolution

Měla jsem teď připravovat pizzu. Přítel si to přál. Než si on zvládne svoji ranní hygienu, že bych jako mohla začít. Automaticky jdu do kuchyně, vidím neumytý plech, chystám se na to… Počkat, ale takto jsem svý nedělní ráno nechtěla zahájit. Chtěla jsem si přece uvařit voňavý čaj a napsat pro vás článek.

 

Festival Evolution

Víkendový Festival Evolution. O tom to bude. Dva dny přednášek na téma osobní rozvoj, zdravé jídlo, cvičení, děti, vztahy. Stánky s motivačními diáři, přírodní kosmetikou, barevnými šaty, bylinkovými čaji a jinými dobrotami. Bylo těžký vybrat si jen něco a jen jeden den.

 

Pohodlně se usaďte a dejte si čtyři bonbónky z mojí sobotní bonboniéry.

  1. šťavnatá Petra EatJuicy
  2. oříškový Aleš Kalina
  3. čokoládový Mark Dzirasa
  4. kakaová Lenka Sobková

 

Petra EatJuicy
Jak žít jako superhrdina

Kolikrát nejdřív plníte přání ostatních? Rodiny, příbuzných, kamarádů? Jdete někam, kde vás to nebaví a pak přijdete domů úplně vyšťavení. Přitom jste si chtěli dopřát pro sebe malou chvilku odpočinku, četbu knížky, relax ve vaně,…

Zvlášť my ženy se často odbýváme. Nejdřív vyhovíme ostatním, pak teprve sobě. Uvaříte oblíbený jídlo dětem, manželovi a sama sníte, co zbude. A kde je vaše oblíbený jídlo? Kde jsou vaše zájmy, potřeby a touhy?

Ne, není to o sobectví, je to o lásce k sobě. Protože, když si ji dopřejeme my, můžeme ji pak rozdávat druhým. Když jsme my naplněné a šťastné, máme z čeho čerpat pro ostatní. To mi dává smysl. A vám?

Položte si teď otázku: Kolik energie věnujete ostatním a kolik sobě?

 

 

„Naplň se tím, co potřebuješ. Dopřej svojí duši to, po čem touží. Otevři se životu, všechno je tu pro tebe.”

 

 

Naše tělo se pořád vyvíjí a obměňuje svoje buňky, proto můžeme úplně změnit kvalitu těla. Jak konkrétně? Tím, jak přemýšlíme, co říkáme (o sobě, o druhých, ve vztazích). Tím, co jíme. Jak o sebe pečujeme.

 

Konkrétní tipy od Petry

 • pročistěte tělo hned ráno zeleným smoothie (listy špenátu, kedlubny… voda a na chuť banán)
 • nemáte-li smoothie, dejte si aspoň vodu s citronem
 • vyčistěte si zuby po probuzení (před pitím a jídlem), tělo odvádí toxiny a máme je i v puse
 • kakejte v podřepu (jo fakt to takhle řekla 🙂 ), protože to je nám přirozený (stačí si dát na wc pod nohy stoličku nebo koš)
 • místo vět „Co se mi to sakra děje?” se zkuste na situaci podívat se slovy „Mmm to je zajímavý, co se z toho mám naučit?”

 

Proč sledovat Petru

 • nabije vás nádhernou pozitivní energií
 • naučí vás jednoduché smoothie
 • pochopíte, co je sebeláska a jak je důležitá
 • inspiruje vás svým příběhem
 • je z Brna, žila v Kanadě, pak na Hawaii a teď žije na Bali
 • kontakt na ni je zde

 

 

„Pokud máte pocit, že je celý váš život jako byste seděli v autě vzadu za řidičem, že nad ním nemáte kontrolu, že vás potkává to, co nechcete, že vás to veze, kam nechcete, můžete to změnit. Vystupte a sedněte si na místo řidiče. Ten život je váš a vy si ho řídíte podle sebe.”

Petra

 

Aleš Kalina
Jak nás ovlivňuje naše dětství?

Váš přítel není schopný obejmout vás na veřejnosti. Nechytne vás za ruku a nedá vám ani pusu. A vy se za to na něho zlobíte. Chcete to,  protože vy jste vyrostla v rodině, kde to bylo běžný. Kde se city dávaly najevo. Ale on to tak neměl…

Třeba to není váš příběh. Třeba vás trápí něco úplně jinýho. Nemáte dost peněz, neudržíte si vztahy, potkáváte samý blbce 🙂 a ještě ke všemu je vaše práce úplně k ničemu.

 

 

„Všechno pochází z dětství – naše nastavení mysli na vztahy, práci a peníze.”

 

 

Pozitivní je, že to jde změnit. Že si každý můžeme uvědomit, jaké programy do nás v dětství nalili naši nejbližší a jestli nám slouží nebo ne. Může to být třeba toto:

 

 1. Peníze jsou špatný a kazí lidi.
 2. Podnikatelé jsou zloději.
 3. Nikdy se neuživíš tím, co tě baví.
 4. Práce je dřina a jedině tak se má žít.
 5. Svět je nebezpečný místo, lepší je sedět doma.
 6. Hlavně nevyčnívej.
 7. A hlavně nic nevymýšlej.

 

Asi nemusím psát, že je inspirující vidět a slyšet naživo lidi, kteří se dokázali z těchto myšlenek vymanit. Že dělají, co je baví, že je to krásně živí a že vůbec, ale vůbec nejsou sedření.

Více o Alešovi najdete na jeho webu.

 

 

 

Mark Dzirasa
Mentalita úspěchu

S Markem jdete víc do hloubky. Zjistíte, že vaše traumata můžou pocházet už z období, kdy jste byli v bříšku, při porodu, z raného dětství nebo z minulých životů (jestli na ně věříte).

 

Konkrétní příklad

Nesnášíte, když vám někdo šahá na krk. Co se mohlo stát? Mohli jste mít omotanou pupeční šňůru kolem krku, mohli jste se dusit při porodu, mohl vás někdo v dětství škrtit (třeba jiné dítě, třeba při hře, třeba to měla být sranda, ale pro vás to tak nebylo). A taky vás mohli třeba v 16. století oběsit…

 

Jak na to přijdete?

Hlubšími technikami čistění

 • NLP
 • Holotropní dýchání
 • INIPI
 • Hypnoterapie
 • Silvova metoda
 • Lucidní snění
 • Pobyt ve tmě
 • Šamanské medicíny

 

Sama jsem se setkala jen s lucidním sněním. Je to stav, kdy si ve spánku uvědomíte, že spíte a že to, co se vám právě děje, je jenom sen. Mimochodem prožitek ze sna prý mozek vyhodnotí naprosto stejně realisticky, jako by se vám ta situace skutečně stala.

Tip: film Počátek

Nástěnky snů a afirmace jsou fajn. Ale jdou jen po povrchu. Vychází totiž z našeho vědomého racionálního rozhodnutí. Jenže naše vědomí je jako špička ledovce. To hlavní je nám skryto pod povrchem v nevědomí. A ty výše zmíněné techniky nám to pomůžou vytáhnout na světlo.

 

Čím začít?

Meditací. Setrvat v tichu, zklidnit mysl a odpojit se od vnějšího světa. Být tady a teď. A dopřát si ji aspoň 2x denně 30 minut. A jestli vás teď napadá, že na to rozhodně nemáte čas, udělejte dvě věci.

 1. Vraťte se k odstavci o Petře a znovu si přečtěte otázku „Kolik energie věnujete ostatním a kolik sobě?”.
 2. Mrkněte na můj dřívější článek, s jedním rychlým tipem, jak zjistit, jestli na něco máte nebo nemáte čas.

Více o Markovi na jeho webu.

 

 

Lenka Sobková
Mandala intimního zdraví

To, že nám stres moc neprospívá, víme všichni. Ale jak poznáme, že nejsme v pohodě?

 

Zde jsou 3 signály:

 1. Vnímavější osoby můžou zachytit signály zvenku. Začnou vám přicházet podněty a inspirace, že byste třeba mohli začít dělat něco jinak. Pokud to vezmete jen jako náhodu a nebudete se tím zabývat, přečtetě si bod dvě
 2. Všechny naše nezpracované emoce a problémy se objeví na naší hormonální ose. Může se to projevit poruchami cyklu, potíži s otěhotněním, přibíráním, hubnutím…
 3. Hlubší projevy se pak ukážou na hmotné úrovni ve tkáních. Co to znamená? Že se nám ze stresu (když ho nezachytíme dřív a něco nezměníme) začnou tvořit žlučové kameny, myomy, cysty a další projevy, které pak vidí i lékaři.

 

Zajímavé tipy

 • stav našeho pánevního dna (mluvím k ženám) souvisí i s bolestí hlavy a nohou
 • potíže s otěhotněním může způsobovat nedostatek bílkovin, pohybu, stres
 • i když vám lékaři řeknou, že jste podle testů v pořádku (ale vás pořád něco trápí), může být problém na jiné úrovni (většinou jde o psychiku, bloky v mysli i v těle)
 • kakao podporuje hormonální rovnováhu
 • v přírodě najdeme rostliny, které zvyšují odolnost proti stresu a odbourávají jeho následky (různé bylinky – drmek, kontryhel, medicínské houby)

 

Hormonální antikoncepce

No to by bylo na další článek. Jen připojím svoji osobní zkušenost. Brala jsem ji asi devět let a díky sobě za to, že jsem s tím před šesti lety přestala.

Všemi těmito tématy se Lenka zabývá na svém webu. Doporučuji mrknou tam.

 

Potkáme se na jaře?

Festival Evolution se koná v Praze vždy na jaře a na podzim. Trvá celý víkend a vstupné je extra levné (200 Kč/oba dny, 150 Kč/jeden den). Přednášky probíhají od 10:30 do 18:00 na pěti místech současně, takže není úplně možné stihnout vše.

Měla jsem pocit, že o osobním rozvoji toho vím fakt hodně. Mám přece načteno a žiju podle sebe. Ale víte co? Já toho ještě tolik nevíííím. A chci vědět víc. Takže na jaře počítám s vámi 😉

 

Výzva pro vás

 

UDĚLEJTE DNES ASPOŇ JEDNU VĚC, KTERÁ VÁM DĚLÁ RADOST.

PRO SEBE.

 

Já měla ráno chuť na slaďoučký wafle a tak jsem si je PROSTĚ DOPŘÁLA 🙂

 

Galerie obrázků

 

 

Bavil vás článek? Podělte se o bonbónky s kamarády jednoduchým sdílením 🙂

P.S. Pizzu dělám k večeři 😉

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *