Cestování

Kam se poděla Amerika?

Přijdu domů ze školy a hodím batoh do rohu pokoje. Konečně doma. Gympl studuju jen proto, že chci jít na vysokou. Budu se hlásit na psychologii a žurnalistiku. Protože mě baví povídat si s lidmi, psát a cestovat. To přece novináři dělají, ne? Ale mám čas. Začal druhák a já tu musím vydržet ještě tři roky. Pak pojedu do Ameriky jako au-pair. Až se po roce vrátím, přihlásím se na školu.

 

Zazvoní telefon

„Janino, máš zapnutou televizi? Ne? Tak ji rychle zapni a dívej se!”

 

Ty vogo, svět se fakt zbláznil. Od rodičů bych spíš čekala, že mi řeknou: „vypni telku a běž se učit”.

 

Je mi to celý divný, ale odložím schluchátko a pustím ČT 1.

 

Je 11.září 2001. Je mi 16 let a právě se dívám, jak se letadlo řítí přímo do dvou vysokých věží. Beru sluchátko do ruky a ptám se taťky, co je to za katastrofický film. Z jeho hlasu pochopím, že je to skutečnost, která se právě děje…

 

O 17 let později

Učím v mateřské školce a příležitostně cestuju po Evropě. Na psychologii ani na žurnalistiku mě nevzali. Vystudovala jsem sociologii a nedávno si udělala druhou maturitu z předškolní pedagogiky. Sen o cestě do Ameriky se rozplynul někde v dálce mýho mládí a zmizel spolu s dvojčaty.

 

 

Dnešní den je pro mě připomínkou nejen té tragické události ve světě, ale i toho, že jsem si svůj velký sen ještě nesplnila.

 

Jaké bylo vaše 11. září? A který váš sen ještě čeká na splnění?

 

Tip na skvělý stránky: Chci do Ameriky

 

P.S. Kdyby na tom byl někdo podobně, budu ráda za kontakt 😉

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *