Ze života

Dělám, co mě baví

Kolik z nás dnes může říct, že svoji práci miluje?

Jako děti jsme byli plni očekávání, co nám přinese každý další den. Snili jsme o tom, co jednou v životě dokážeme, kým se staneme a čemu se budeme věnovat. Věřili jsme, že na to máme. Měli jsme odhodlání a nekonečnou víru.

Uběhlo deset dvacet let a najednou zjišťujeme, že každý den bezmyšlenkovitě cvakáme příchod v šest ráno do fabriky, zapínáme počítače v kancelářích, děsíme se toho, co po nás zase bude šéf chtít a očima tlačíme čas na konec pracovní doby. Od pondělí do pátku, od nevidím do nevidím. Desítky let.

Zastavme se

Opravdu jsme tohle chtěli? Myslím, že většina z nás určitě ne. Tak kde se stala chyba? Je na straně systému, do kterého jsme se narodili, nebo je to v nás samotných?

Můžeme se donekonečna vymlouvat na nepříznivou dobu, na negativní vliv okolí, na tlak společnosti. Pak se ale v našem životě nic nezmění. Budeme jen další ovečkou stáda, která splyne s davem a svým životem jen tak propluje.

Pokud chceme od života víc, je potřeba také něco navíc udělat

Vraťme se zpět k tomu malému dítěti v nás. Vzpomeňme si na svoje sny. Byly bláznivé? Krásné? Divoké? Ať už byly jakékoliv, byly naše. Stejně tak jako život je jen náš.

Jste teď aktuálně v práci, která vás nebaví a nedává vám smysl? Změňte to. Nikdo jiný to za vás neudělá. Pokud máte pocit, že jste šlápli ve svém oboru vedle, že se věnujete činnosti, jenž vás nenaplňuje, a chodíte do práce jen kvůli částce na výplatní pásce, pusťte se do akce. Sama jsem to zkusila a vyplatilo se mi to.

Okolí se vám možná bude divit, dokonce vaši blízcí vám najednou přestanou rozumět. Nevadí. Nemusíte nikomu nic vysvětlovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Děláte to kvůli sobě. Váš život je to nejcennější, co máte.

Dejte mu smysl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *