Ze života

Pařba v Brně

Z rádia se ozývají na plný pecky hity z dávných časů. Majdalenka, Apolenka s Veronikou… Je jaká je… Když máš v chalupě orchestrion… A do toho z plných plic zpívá soused se ženou. Intonace možná vázne, ale radost a elán s jakým nasazením staříci pějí, by se mohla závidět.

Důchodci paří

Bydlíme v domě se socialistickou architekturou. Dům byl postaven v 70. letech. Náš byt je zcela zrekonstruovaný, ale to je asi tak všechno, co je na tomto domě současné. Ve většině bytů bydlí původní osazenstvo, které kdysi pomáhalo dům stavět. Je to skoro padesát let. Tak si to spočítejte. Ano, bydlíme v domě plným důchodců. Málem jsem napsala v domově důchodců, ale tam zatím ne :-).

Čas od času tu pořádají babky dýchánky (holt muži jsou na tom s tím umíráním hůř, a tak se těch akcí nestíhají účastnit…). Většinou to bývá takový ten poklidný „čaj o páté” s bábovkou a bylinkovým čajem, při kterém stihnou probrat celý svůj život, životy svých dětí a jejich dětí, sousedů, celebrit a možná i úplně neznámých lidí. Aspoň tak si to představuji.

ALE DNES JE TO JINÝ

Dnes paří páry (u této věty si fakt bedlivě hlídám umístění čárek… 😉 ). Slyším, jak hrkají židle, hraje hudba, zní zpěv a věřím, že se tam nahoře i tancuje.

Něco vám řeknu

Stařečkové, mám z vás radost. Jednak proto, že si to užíváte (čímž mi dáváte jistou naději, že bych to za padesát let mohla mít taky tak) a taky proto, že v tom nejsem sama.

Vím, že vás občas trápím Tomášem Klusem. Na druhou stranu, když si naplno pouštím jeho Dobré ráno, tak ho vlastně tímto přeji i vám. Že je to v šest ráno? No já přece vím, že už dvě hodiny nespíte a čekáte, až se rozední. Taky se přiznám, že trošku spolíhám na vaši nedoslýchavost a tak to občas solím o něco víc…

Uznávám, že se od nás někdy linou zvuky, které se vám fakt nemusí líbit, ale proto to dorovnávám tím Klusem 🙂 A pak občas ze soucitu nebo nostalgie vám pouštíme i toho božského Káju…

Tak se držte a užívejte, se srdce vám to přeji ♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *