Ze života

Za co si dnes poděkujete?

Dneska vám toho chci tolik napsat. O vděčnosti, o dávání a přijímání, o náhodách, o setkání, o plynutí s proudem. Jenže znáte to, jak se vám v hlavě rojí tisíce myšlenek a vy je nestíháte pochytat? Prostě se objevují jedna přes druhou a vy byste potřebovali umět psát sto úhozů za vteřinu. A to fakt neumím.

Žiju teď pár dní na takové vlně, že se věci jakoby dějí samy. Že mi do cesty přichází správní lidé, že na někoho pomyslím a hned ho potkám, že nemusím o nic usilovat, a přitom vše plyne.

Magická 33

Před dvěma týdny jsem oslavila Kristova léta. A ač nejsem nijak vedena k víře v boha, cítím jakýsi změny. Pravděpodobně stárnu a možná mi taky dochází, že tu nikdo nebudeme věčně. A tak mi přijde čím dál víc důležitý jít ve svým životě víc do hloubky.

 • Být k sobě pravdivější a upřímnější.
 • Uvědomovat si, co chci a co nechci.
 • Tvořit upřímný vztahy s okolím.
 • Říct, co cítím.
 • Pro něco se rozhodnout.
 • A věřit. V dobro. V sebe.

A zjišťuji takovou úžasnou věc. Že čím víc jdu k sobě, tím blíž mám k ostatním lidem. Nehraju si na to, co nejsem. Nepředstírám. Nemám úmysly. Prostě jsem tak, jak to cítím.

A řeknu vám, je to tak obrovská úúúúleva 🙂 A najednou se otevírají i ti okolo mě. A vše dává smysl. Proud plyne a vy víte, že se svět točí správným směrem…

Pojďte si dnes se mnou PODĚKOVAT. Za cokoliv, za co jste ve svým životě vděční. Za dnešní den. Za okamžik. Za rodinu. Za zdraví. Sami za sebe.

Jak vám teď je? Nic? Žádná změna. Tak to zkuste zítra znovu. A další den zase. Změna se dostaví. Uvidíte. Přeji vám to. Ze srdce.

Mějte se krásně.

 

Vaše Jana

 

2 komentáře

 • Markéta

  Moc hezký článek 🙂 já se snažím být za všechno co mám vďečná každý den a je to hezký pocit uvědomovat si ty hlavní veci a občas se přestat zabývat blbostmi.

  • Jana Pernicová

   Markétko, děkuji ti za tvoje slova 🙂 Vím, že to jde někdy ztuha, když je náročnější den, ale snažím se pak vybavit si aspoň 3 okamžiky, ve kterých mi ten den bylo krásně. Rozhodně to přinese víc energie a radosti než neustálé připomínání toho, co se mi nepovedlo. A sdílím tvoje nadšení z knížky Robina S. Sharmy. Mám ji taky a četla jsem ji vždycky ráno před prací. Líbí se mi, kolik mladých lidí jako ty se zabývá osobním rozvojem. Někdo na to nepřijde za celý život… Jdi stále svou cestou. Hodně štěstí 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *