Cestování

1. Cestuji sama: Ty můžeš taky

Lidi mají představu, že když jedete někam sami, tak je to divný. Jako jet sám za někým je celkem běžná věc. Ale jet SAMA za nikým, to vzbuzuje vlnu pocitů, otázek a všelijakých mýtů.

Když jsem jela loni sama do Bulharska a řekla o tom svým známým, většina nechápala. Ale taky se mi zčistajasna ozvala Terka (sestřenka mého bývalého přítele), kterou jsem neviděla x let. Napsala mi:

 

„Jani, ty jsi letos sama na dovolené? Já taky! A je to super!”

 

Jo je. Tento rok jsem si zase udělala několikadenní výlet do Anglie. Sama. A bylo to božský. Po návratu mi pár lidí (žen) napsalo, že by to jednou taky moc rády zkusily, ale teď se na to ještě necítí.

Rozhodla jsem se proto vytvořit malou sérii článků, kde se dozvíte, jaké to je cestovat sama. Možná taky čekáte na svůj čas, až budete připravena. Možná, že vám hlavou vrtá několik otázek, na které neznáte odpovědi.

 

Možná vás brzdí stejný strach, který jsem měla dříve i já.

 

Chci vám říct, že je to v pohodě, pokud to tak máte. Všichni jsme na cestě a každý si postupně jdeme za tím svým. Štěstím? Myslím, že jo. Že v duchu chceme být všichni šťastní, ať už si myslíme, že nám to přinese cestování, krásný dům nebo rodina.

Ještě jednu věc vám k tomu ale chci říct.

 

Štěstí si nosíte v sobě.

 

Nenajdete ho nikde na světě. Uvidíte krásu, jen když budete připraveni ji vidět. A k tomu je někdy potřeba velká dávka odvahy. A to je to, co vám chci svými slovy dodat já. Odvahu jít si za svým štěstím. Udělat rozhodnutí a pak první krok.

 

A chcete-li vyjet na cestu, protože to je ten váš sen (tak jako můj), můžeme v tom jet spolu. Tady a teď…

 

Jezdíte taky?

 

Toto je výzva pro všechny, kteří (nebo spíš které) cestujete sami a chcete se podělit o svoje zkušenosti a zážitky. Ráda vás vyzpovídám 😉 Bude pro vás vytvořena speciální rubrika Inspirativní cestovatelky.

 

Tak se na vás těším. Teď se můžete připojit k Fb skupině, ať vám nic neunikne 😉

 

Příští článek bude na téma: ⇒ Rozhodnutí

 

2 Comments

  • Bára

    Dává mi smysl cestovat sama, pokud by nebylo s kým – rozhodně lepší než sedět doma a vymlouvat se na to, že nikdo nechce nikam jet. Ale nevím, jestli bych si cestu tolik užila, kdybych své dojmy neměla s kým bezprostředně sdílet. Jak to máš ty?

    • Jana Pernicová

      Baru, děkuji za tvůj komentář. Úplně chápu tvoje pocity. Ten strach, že si to sama neužiju, protože to nebude s kým sdílet… Máme hodně velkou potřebu prožitky honem rychle komentovat a zažívat s druhými. A víš co? Měla jsem dřív úplně stejný pocity, ale moje single cesty mi ukázaly, že když jsi sama, najednou je to všechno o 100% intenzivnější. Máš čas a prostor si to dopřát jen pro sebe. Zavání to možná trochu sobectvím, že? 😉 Určitě o tom budou další články, kde se na všechny tyto otázky podíváme. Přeji ti spoustu krásných Barborových příběhů 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *