Cestování

2. Cestuji sama: Rozhodni se

Pořád se vám v hlavě rojí pochybnosti. Pořád si říkáte mám – nemám. Googlíte své vysněné destinace, stahujete si fotky, pročítáte články těch, kteří už tam byli. Hledáte lety, autobusy, vlaky. Možná vás napadne dokonce stopování. Bookujete si ubytování a následně rušíte rezervaci, dokud to ještě jde.

Nacházíte se v tom? Píšu o vás? Kdybych před nějakou dobou četla takový článek, určitě bych zajásala a okamžitě by ze mě vypadlo: „Jóóó, to jsem přesně já!”

 

Napadaly mě vždycky dvě myšlenky:

 

1.

Tolik lidí cestuje, tak proč bych nemohla i já?

2.

Sama to nezvládnu.

 

Z nějakého záhadného důvodu jsem si k sobě vždy vybrala partnera, který nesdílel můj sen o cestování. O dovolené? Možná. Ale takové to: „pojď sbalíme si batoh a někam vyrazíme,” jsem vždycky říkala jen já.

 

Článek, jak jsem to chtěla ukončit, najdete zde: Možná bych měla odejít, dokud je čas

 

Co můžete udělat, když na to váš partner není?

 

  • Můžete samozřejmě oslovit svoje kamarádky a jet s nimi. Zažila jsem jednu spontánní cestu do Londýna ve čtyřech a byla to jízda, ze které si toho sice moc nepamatuju, ale byla sranda 🙂
  • Můžete jet s rodiči. Já vím, byly možná doby, kdy jste se vyhýbali rodinným dovoleným, ale to přejde. Jela jsem takto se svým taťkem na pár dní do Polska a byl to rozhodně nezapomenutelný zážitek.
  • Tady se taky nabízí vyjet na cestu se svou sestrou nebo bratrem. Letos takto vyrazili můj taťka se strejdou do Budapešti. Prostě bráchové k pohledání 🙂
  • Existují cestovatelské seznamky. Na facebooku jsem jednu objevila teprve nedávno a i když možná nefandíte internetovým seznamkám, do tohoto bych šla. Máte minimálně šanci potkat někoho (ať už nové kamarády nebo partnery), kdo to má s cestováním podobně jako vy. A pokud se nechcete hned seznamovat, můžete se inspirovat cestami ostatních, nechat si poradit nebo pomoci.

 

Nebo to můžete udělat JINAK

 

Možná je pro vás nepředstavitelné cestovat s rodiči, možná nemáte ideální vztahy se svými sourozenci. Možná jsou vaše kamarádky těhotné nebo doma s malými dětmi. Taky se vám příčí jet s někým cizím ze seznamky.

 

Ale možná, že s tím vším problém vůbec nemáte,
jen si tu cestu chcete užít na 100% po svém

 

A já vám chci říct, že to je možné. Že nemusíte čekat na to

  • až pojede někdo s vámi
  • až budou ostatní moct nebo chtít
  • nebo snad, až vám to ten druhý dovolí
  • až odrostou vaše děti
  • až kamarádkám odrostou děti
  • až budete v důchodě

Nelpěte na tom, že váš sen musíte s někým sdílet.

 

Je-li cestování skutečně vaším snem, nevzdávejte se ho jen proto, že ten, koho milujete, takový sen nemá.

 

On má zas něco jiného. A pokud vás má opravdu rád, pochopí to. Možná ne hned. Ale časem ano.

 

Zažijete to POPRVÉ a budete to chtít ZASE

 

Ano je to tak. Ti, kteří poprvé vycestovali sami, se většinou po návratu ohlíželi po další nové cestě. Cestovat sama je výzva. A když překonáte prvotní strach, získáte každou cestou sílu, zkušenosti a taky víru v sebe. Zjistíte, že se o sebe umíte postarat, že i když se ztratíte, tak cestu najdete. Poznáte spoustu krásných míst a milých lidí.

 

A hlavně zjistíte, že nejlepším přítelem jste sami sobě. Pak jsou teprve ti druzí.

 

Teď už je to na vás. Jak se rozhodnete? Dejte mi vědět 😉

 

 

Unikl vám první díl? Přečtěte si ho tady ⇒ 1. Cestuji sama: Ty můžeš taky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *